VÝROBNÍ PROCES

Číselník

Číselník je velmi náročný na výrobu. Nejprve je potřeba vyrobit jeden naprosto precizní trezorový etalon číselníku. Následně je etalon kopírován pomocí elektrochemického procesu, díky kterému, laicky řečeno, vyrostou číselníky nové. A to jsme teprve na začátku. Následuje obrábění polotovaru a celá řada dekoračních technologií, jako je například galvanické pokovení, vsazování indexů, tisk grafiky a další. Jistě se dá pro výrobu číselníku použít i jednodušší postup, ale nikdy nedosáhnete takových estetických možností, jako nabízí právě tato metoda. Číselník dále dekorujeme luminiscenční barvou nebo tiskem grafiky podle vašeho přání.

Sklo pouzdra

Sférická skla na našich hodinkách nejsou technicky skla, ale safírové krystaly opracované do konkrétního tvaru přesně dle představy designerů. Skla používaná v hodinkách ROBOT mají původ ve Švýcarsku a jejich vnitřní strana je zušlechtěna bezbarvou antireflexní vrstvou. Safír volíme z jednoho prostého důvodu: je velmi odolný poškrábání. Oblíbenou metodou dekorace tohoto dílu hodinek je tisk individuální grafiky.

Centrální sekundová ručka

Centrální sekundová ručka sice není na hodinkách tím nejdůležitějším indikátorem co se funkce týče, ale my ji na hodinkách vnímáme jako jeden z nejkrásnějších detailů. Od promyšleného designu přes grafické zpracování výrobních dat až po ruční dokončení polotovaru je její výrobě věnována maximální pozornost. Zrcadlový lesk povrchu ručky, kterého hodináři dosáhnou po náročném výrobním postupu, bývá často akcentován metalickou modrou barvou. Té se docílí tradičním žíháním materiálu nad plamenem. Základem úspěchu je rovnoměrná distribuce tepla, neboť výsledná barva kovu je velmi citlivá i na změnu teploty v řádu jednotek stupňů. Zákazníci, kteří vnímají ručku stejně jako my, si ji zpravidla nechají dekorovat monogramem, nebo ornamentem, který je jim blízký. Pak nás výroba "vteřinovky" baví o to více. A chcete-li mít tuto ručku například červeně lakovanou, rádi vám vyhovíme.

Náboj vteřinové ručky

Tvar náboje centrální vteřinové ručky vzniká soustružením základního materiálu a následným ručním dokončením. Vybírat můžeme z mnoha estetických variant mechanického dokončení povrchu - od zrcadlově leštěné plochy, přes rozmanité broušené struktury, stejně tak i saténově lesklé nebo matné tryskané povrchy. Krásné jsou i kombinace těchto povrchů. K dosažení kýženého vzhledu je nezbytný poslední krok – galvanické pokovení, které dá náboji tu správnou barvu a zároveň zachová strukturu povrchu. Náboj je možné lakovat lesklými i matnými barvami, čehož využívají nejvíce ti, kteří chtějí do vybraného modelu hodinek zakomponovat i svou oblíbenou barvu. Někomu by se mohlo zdát, že tolik práce s tak titěrnou věcí snad ani nemá smysl, ale výsledek nadělá hodně parády a určitě to za to stojí.

Korunka

Korunka hodinek je onou pomyslnou třešničkou na dortu, proto si na ní dáváme velmi záležet. Od počátečního návrhu až po finální dekorování jí věnujeme hodně času. Stejně jako u dalších dílů hodinkového pouzdra je polotovar korunky dokončován v naší hodinářské dílně. Na korunku lze uplatnit téměř všechny dekorační techniky, čehož je zákazníky velmi často využíváno.

Řemen

Ručně šitý řemen z dílny SimaPrague k našim hodinkám neodmyslitelně patří. Díky této spolupráci mohou naši designéři tvořit opravdu svobodně a s jistotu, že jejich návrh bude projde precizním rukodělným zpracováním. Velkou výhodou oproti sériově vyráběným řemenům je možnost individualizace barvy, tvaru, délky, nebo barvy prošití.